Jak pielęgnować i przechowywać gąbeczki beauty blender? Jak ich używać i do jakich produktów sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy!

Czym jest beauty blender i dlaczego warto go mieć?

Beauty blendery zrewolucjonizowały świat makijażu, są uwielbiane przez makijażystki na całym świecie. Używa ich coraz więcej kobiet, doceniając je za efekt, jaki można dzięki nim uzyskać, wygodę użytkowania i niewielki kształt. Są niewielkie, więc mieszczą się w dłoni, a specjalnie wyprofilowana, zwężona góra gąbeczki świetnie nadaje się do dotarcia w trudno dostępne miejsca.

Beauty blender to zdecydowanie wyjątkowy produkt. Wszystko dzięki jego strukturze, która pozwala na idealne rozprowadzenie produktu (zwykle podkładu, ale nie tylko!) na twarzy – bez smug i plam. Nie każdy wie, że beauty blenderem można aplikować także produkty… sypkie! Najczęściej jest to puder, który, stemplowany gąbeczką, będzie miał lepszą siłę krycia, skutecznie zmatowi i dłużej utrzyma się na skórze. To nie magia, to tylko nasz BP beauty blender! 

Jak go używać?

Przed użyciem beauty blendera jedyne, co musisz zrobić, to zmoczyć go letnią wodą, po czym odcisnąć jej nadmiar. Czy to konieczne? I tak, i nie. Sucha gąbeczka także rozprowadzi podkład na twarzy, jednak efekt nie będzie w 100% idealny, a ponadto zużyjesz większą ilość produktu. Rekomendujemy więc, aby każdorazowo używać zwilżonego beauty blendera, aby przy minimalnej ilości produktu uzyskać maksymalnie zadowalający efekt!

Oto instrukcja, krok po kroku, w jaki sposób używać BP beauty blendera:

  1. Zwilż go letnią wodą, po czym odciśnij jej nadmiar.
  2. Potrzebną ilość produktu wylej na specjalnie do tego przeznaczoną podkładkę lub na wierzch swojej dłoni.
  3. Delikatnie maczaj gąbkę w produkcie i aplikuj na twarz, stemplując miejsce przy miejscu.
  4. Po użyciu gąbki do aplikacji płynnego podkładu, możesz też za jej pomocą nałożyć inne produkty, jak np. bronzer.
  5. Umyj i wysusz gąbeczkę.

Czyszczenie gąbeczki BP beauty blender – jak robić to poprawnie?

Właściwe obchodzenie się z gąbeczką BP beauty blender i stosowanie się do naszych zaleceń, o których poniżej, zdecydowanie przedłuży jej trwałość. Mimo to, przy regularnym, codziennym używaniu, najlepiej jest wymieniać gąbeczkę średnio co 3 miesiące. Zrób to szybciej, jeśli produkt z jakiegoś powodu uległ uszkodzeniu czy odkształceniu.

Kilka wskazówek odnośnie użytkowania i czyszczenia:

  • myj gąbeczkę bezpośrednio po jej użyciu. Jeśli zostawisz użytą gąbeczkę na dłużej, trudniej będzie ją umyć,
  • do mycia gąbeczki używaj mydła antybakteryjnego w kostce. Unikaj tego w płynie, gdyż dużo ciężej jest je wypłukać ze środka gąbeczki,
  • delikatnie ściskaj beauty blender, aby utworzyć pianę, która będzie miała możliwość dotarcia w każde jego miejsce. Nie używaj przy tym paznokci, aby nie naruszyć jego struktury,
  • płucz gąbkę pod bieżącą wodą tak długo, aż przestanie wydobywać się z niej piana,
  • umytą gąbeczkę odciśnij delikatnie w czysty, miękki ręcznik i pozostaw w przewiewnym miejscu do wyschnięcia. Dzięki naszemu innowacyjnemu, wentylowanemu pojemnikowi do jej przechowywania, Twoja gąbeczka, będzie mogła w higienicznych i bezpiecznych warunkach dosychać i czekać na kolejne użycie. 

BP Beauty blender to nie tylko gąbeczka do aplikacji podkładu. Z jego pomocą możesz rozprowadzić również inne, płynne (i nie tylko!) produkty, jak bronzery, rozświetlacze, pudry czy róże. Nasza gąbeczka do zadań specjalnych sprawdzi się więc idealnie przy konturowaniu na mokro i wprowadzaniu innych produktów, na już zaaplikowany podkład. Będzie też nieoceniona dla osób, zmagających się z przetłuszczaniem skóry lub jej nierówną teksturą, gdyż aplikowanie pudru gąbeczką na tego typu skórę, da o wiele lepszy efekt, niż pędzel. Jeden produkt – wiele możliwości!