Powiększa oko, sprawia, że spojrzenie staje się bardziej zalotne i młodzieńcze oraz unosi zewnętrzne kąciki. A co ciekawe, sprawdzi się nie tylko jako makijaż wieczorowy, ale również dobrze będziesz mogła wykorzystać go na co dzień, stosując bardziej stonowaną kolorystykę.

Czym jest i u kogo sprawdzi się najlepiej?

Poznaj foxy eyes, czyli gorący trend, który podbija salony, instagram i nie tylko! Czy wiesz, że możesz wykonać ten makijaż z pomocą pędzli BP Beauty Pro? Na przykład nasz model ze skośnym włosiem będzie idealny do tego celu.

„Lisie oko” to makijaż, który może wypróbować każda z nas, gdyż pasuje do większości typów urody. Jeśli jesteś posiadaczką opadających powiek lub Twoje oczy nie należą do zbyt dużych, ten modny i praktyczny trend makijażowy tym bardziej jest stworzony dla Ciebie! 

Choć foxy eyes na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowany do wykonania, wcale tak nie jest! Jego istotnym elementem jest wyciągnięcie oka na zewnątrz, jak również skupienie się na wewnętrznych kącikach, dla osiągnięcia efektu „lisiego” spojrzenia.

Oto, czego będziesz potrzebować:

 • pędzle BP Beauty Pro:
 • nr 06 – do rozcierania,
 • nr 14 – skośny, który pomoże dokładnie wydłużyć zewnętrzny kącik,
 • nr 10 – z krótkim włosiem, idealny do aplikacji cieni na dolną powiekę,
 • nr 09 – „kuleczka”, którą można aplikować cienie, jednocześnie delikatnie je rozcierając),
 • baza pod cienie,
 • rozświetlacz,
 • paletka cieni do powiek (3 odcienie – od jasnego, po średni i ciemny),
 • korektor pod oczy,
 • eyeliner,
 • tusz do rzęs,
 • kredka i cienie do brwi (lub inny, ulubiony produkt).

Foxy eyes krok po kroku

 1. Przygotuj brwi. Aby uzyskać prosty kształt, który jest charakterystyczny dla foxy eyes, obrysuj dolną linię brwi kredką. Całość wypełnij ulubionym produktem (np. cieniem). Wyczesz włoski szczoteczką połączoną z pędzelkiem nr 14.
 2. Na całą ruchomą powiekę zaaplikuj ulubioną bazę pod cienie. To zwiększy przyczepność cieni i oczywiście wydłuży trwałość makijażu. Pod oczy nałóż korektor.
 3. W wewnętrzne kąciki oczu zaaplikuj rozświetlacz.
 4. Na całą górną powiekę nałóż matowy, jasny cień (użyj pędzelka nr 09). Na dolną powiekę nałóż cień w średnim kolorze, delikatnie rozcierając go w taki sposób, by stanowił przedłużenie dolnej powieki. Użyj do tego celu pędzla nr 10.
 5. Sięgnij po skośny pędzelek nr 14 i najciemniejszym cieniem narysuj kreskę w zewnętrznym kąciku oka, kierując ją w stronę zewnętrznego łuku brwiowego.  Rozetrzyj cień w górę, jak również delikatnie w stronę linii rzęs. Rozcieranie wykonuj pędzelkiem nr 06.
 6. Czas na eyeliner. Obrysuj nim wewnętrzne kąciki oczu (w kształt trójkąta), przeciągnij kreskę nad linią rzęs, a następnie wyciągnij ją w zewnętrzny kącik, kierując ją zgodnie z nałożonym wcześniej cieniem.
 7. Starannie wytuszuj rzęsy.

Voilla!

Foxy eyes to prawdziwa rewolucja w świecie makijażu. To, co zdecydowanie go wyróżnia, to skupienie się na podkreśleniu zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych kącików oczu. Sprawia, że spojrzenie nabiera zupełnie innego charakteru – nieco bardziej zalotnego, tajemniczego i po prostu sexy!