Pędzle do makijażu BP Beauty Pro

Stworzone po to, by upiększać, ułatwiać pracę i przede wszystkim – służyć przez lata. Sprawdzone na setkach twarzy różnych klientek, regularnie myte i dezynfekowane… Wiemy, że nasze pędzle to niezawodny produkt, i must have niemal każdej kobiety. Jednak, by cieszyć się nimi na długo, wymagają właściwego obchodzenia się z nimi. Na szczęście nie jest to takie trudne!

Prawidłowe przechowywanie

Jeśli, jak większość kobiet, przechowujesz swoje pędzle odkryte, w łazience, musisz wiedzieć, że jest to błąd. Łazienka to miejsce, gdzie panuje zazwyczaj duża wilgoć i wahania temperatur. Takie warunki niestety nie służą pędzlom i mogą powodować skrócenie ich żywotności. Chyba że… przechowujesz pędzle w specjalnie przystosowanym do tego etui. Jego posiadanie ma też inną, ważną zaletę – łatwo w nim przetransportować pędzelki, kiedy np. podróżujesz.

Gdziekolwiek przechowujesz pędzle, pamiętaj, by były w zamkniętym pojemniku/opakowaniu, tak, by chronić je przed wilgocią, kurzem i wszelkimi zanieczyszczeniami.

Mycie, dezynfekcja i suszenie 

Brudne pędzle do makijażu mogą stać się siedliskiem bakterii, martwego naskórka i kurzu. Tylko właściwe mycie i dezynfekcja pędzli zapewnią ochronę przed problemami skórnymi, jak podrażnienia, uczulenia czy trądzik. 

Podstawą jest tu regularność. Do mycia używaj specjalnego cleanera do pędzli lub żelu antybakteryjnego. Warto też zaopatrzyć się w specjalną, silikonową rękawicę z wypustkami, dzięki której czyszczenie będzie prostsze i dokładniejsze.

Jak myć pędzle? Instrukcja krok po kroku:

  1. Zmocz brudny pędzel (włosiem w dół) pod bieżącą, letnią wodą. Pamiętaj, by nie wyginać i nie ściskać włosia. Uważaj też, by woda nie dostała się do skuwki. 
  2. Wlej niewielką ilość wybranego produktu do mycia pędzli w zagłębienie dłoni lub na silikonową rękawicę i czyść pędzel okrężnym ruchem tak długo, aż będzie czysty. 
  3. Wypłucz pędzel pod bieżącą, letnią wodą – oczywiście włosiem w dół.
  4. Pozbądź się nadmiaru wody, poprzez delikatne odciśnięcie włosia w ręcznik papierowy.
  5. Na wszystkie duże pędzle, wykonane z koziego włosia nałóż siateczkę, która została do nich dołączona. Siateczka została stworzona właśnie do suszenia pędzli, zapobiegając odkształcaniu się włosia.
  6. Rozłóż pędzle na płasko (lub włosiem w dół) w przewiewnym miejscu. Najlepiej robić to np. na brzegu stołu, tak, aby włosie wystawało poza krawędź blatu.

Pamiętaj, by nigdy nie suszyć swoich pędzli, stawiając ich pionowo – włosiem do góry. To może spowodować spływanie wody do skuwki, co prowadzi do jej rozklejenia i szybkiego niszczenia się całego pędzla.

Jak często myć swoje pędzle? 

Te, przeznaczone do aplikacji płynnych produktów, jak podkłady, kremy BB i inne, myj po każdym użyciu. Pędzle przeznaczone do produktów sypkich, myj minimum co 2-3 dni. 

Jeśli Twoje pędzle służą Ci już dłuższy czas i ich włosie nie jest już tak miłe w dotyku, jak na początku, możesz zastosować… odżywkę do włosów! Po umyciu pędzli zaaplikuj na nie produkt i odczekaj kilka minut, po czym spłucz. Gotowe!